NETWORK ÇÖZÜMLER

GATEWAY

Voip Gateway cihazları Analog telefonlarınızın, faks makinelerinizin ve eski tip santral sistemlerinizin IP Tabanlı Telefon ve Yeni tip Santral (IP PBX) sistemleri ile bağlanabilmesini sağlar.

IP telefon sisteminde, ses ve fax aramalarını, gerçek zamanlı olarak PSTN (Public Switched Telephone Network) ve IP ağı arasında çevirmeye yarar. Ses ve fax sıkıştırma ve açma, paketleme, arama yönlendirme ve control sinyalleşmesi başlıca görevleridir.
Ek olarak, dışarıdan bağlantı için arabirim sağlar, mesela Gatekeeper veya softswitch, faturalandırma sistemi ve ağ yönetim sistemleri.

Dream Telekom Dinstar Gateway çözümleri , yeni nesil iletişim teknolojileri ile işletmenizin iletişim teknolojilerini yükseltmenize katkıda bulunur.Firewall (Güvenlik Duvarı) Nedir?

Temel olarak Firewall; bilgisayarınızı, tabletinizi veya akıllı telefonunuzu internette yer alan veri tabanlı zararlı yazılım tehlikelerine karşı koruyan bir kalkandır. Siber alanda veriler bilgisayarlar, sunucular ve router’lar arasında gezinir. Firewall ise bu veriyi kontrol ederek güvenli olup olmadığını tespit eder ve güvenli olmayanlara karşı sizi korur.

 

Firewall , İzinsiz Uzaktan Erişime Karşı Sizi Korur
Başınıza gelebilecek en korkutucu senaryolardan biri, izniniz olmadan bilgisayarınızın bir başkasının kontrole geçmesidir herhalde. Ancak doğru ayarlanmış bir firewall ve güvenlik güncellemeleri tam olan modern bir işletim sistemi kullanarak bilgisayarınızın bir başkası tarafından uzaktan erişebilme tehlikesini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu arada tabii ki yüklediğiniz işletim sisteminin orijinal olması da önemli. Çünkü Torrent üzerinden indirilen birçok işletim sisteminin içerisinde trojan, keylogger ve farklı zararlı yazılımlar entegre ediliyor. Böyle bir işletim sistemini kurduktan sonra firewall kullanmanız dahi sizi güvende tutmayacaktır

Paylaş