MONITES İZLEME YAZILIMI

Türkiyenin ilk bulut tabanlı yerli monitoring çözümüyle tanışın
 
Siz İsteyin, O İzlesin
Siz İsteyin, O Haber Versin

Monites  -  Sistem İzleme ve Kontrol Yazılımı


Herşeyi Tek Bir Yerden İzleyin
IP üzerinden yönetilebilen marka-model bağımsız tüm cihazlarınızı tanımlayarak saniyeler içerisinde izlemeye başlayın ve herşeyi tek bir arayüzden izleyerek tüm altyapınıza hakim olun.
7/24, Buluttan ve Limitsiz İzleyin

Hiçbir lisans engeline takılmadan dilediğiniz kadar cihaz ve servis kontrolü ekleyin. Herhangi bir cihaz kurulumu ve masrafı olmadan izleme sisteminizi Amazon AWS bulut ortamında barındırarak sistemlerinizi 7/24 kesintisiz izleyin.

Servis Kesintilerini Sıfıra İndirin

Felaket yaşanmadan önce sorunun farkına vararak kesinti gerçekleşmeden tedbirinizi alın ve kusursuz hizmet vermeye devam edin.

Operasyonel Giderleri %15 Azaltın

Tüm sistemlerinizi yönetip izlemek için koca bir ekip kurmanıza gerek yok. Sistemlerinizi Monites izleyip sorunları ve sebeplerini size haber versin, geriye sadece sorunu çözmek kalsın.

Hizmet Kalitenizi %50 Arttırın

Sorunların erkenden farkına vararak olası felaket durumlarını engelleyin ve müşteriniz sorunu tam olarak hissetmeden çözün.

Para, Zaman ve İtibar Kaybından Kurtulun

Zamanınızı sorunlarla boğuşarak harcamayın. Arızaların erkenden farkına vararak muhtemel gelir kayıplarının ve ticari süreçlerinizin etkilenmesinin önüne geçin.Monites’le Limitsizsiniz

Lisans kısıtı olmaksızın istediğiniz cihaz ve servisi tanımlayıp belirleyeceğiniz eşik seviyeleri aşıldığında otomatik bilgilendirme alabilirsiniz. Monites’i kullanabileceğiniz binlerce senaryodan sadece birkaçını burada bulabilirsiniz.

Network İzleme

Networkünüzdeki marka-model bağımsız tüm cihazları SNMP protokolü ile izleyerek performans verilerini toplayıp tüm bilgileri tek bir arayüzde göstererek gerektiğinde bilgilendirme yapılmasını sağlayabilirsiniz. İzleyebileceğiniz bazı network cihazları: Router, Switch, Firewall, Modem, Access Point, UPS, Printer, Storage. İzlenebilen Servisler: Paket Kaybı ve Gecikmeler, CPU/RAM Kullanımları, Cihaz Güç/Sıcaklık/Fan ve Diğer Sensörlerin Durum Kontrolü, Cihaz Çalışma Süresi Kontrolü, Cihaz Portları Up/Down Durum Kontrolü

Sunucu İzleme

Sizin için hayati önem taşıyan servislerinizin koştuğu fiziksel veya sanal sunucuları izleyerek işletim sisteminde ve donanımda oluşabilecek arızalara karşın bilgilendirme yapıyoruz. İzlenebilen İşletim Sistemleri : Popüler Linux Dağıtımları, Windows, FreeBSD ve VMware. İzlenebilen Servisler: Sunucu Çalışma Süresi, CPU/RAM Kullanımları, Toplam Süreç Sayıları, Disk Kullanımları

 

Lokal veya Uzak Ofis İzleme

Tek veya çoklu lokasyonlara sahip kurumların tüm networkünü tek bir yerden takip edebilmesi için tasarlanmış bir çözümümüz bulunmaktadır. Takip etmek istediğiniz tüm lokasyonlara network üzerinden erişebildiğiniz durumlarda aktif kontrol yöntemi, erişemediğiniz durumlarda ise lokasyonlara kuracağımız bir probe vasıtası ile gerekli bilgiler toplanarak merkezdeki izleme sunucunuza aktarılır.

 

 

 

VoIP Cihazları İzleme

Kendi ofisinizde bulunan veya müşterilerinizin lokasyonlarına kurmuş olduğunuz IP Telefon, ATA, Görüntülü Telefon, IP Santral, FXS-FXO Gateway, Video Konferans, Telekonferans gibi cihazların erişilebilir ve ayakta olduğunu kontrol edip belirli periyotlarda register veya aramalar göndererek cihazların tam olarak serviste olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

 

Sippy Softswitch İzleme

Tüm ses müşterilerinize hizmet veren ve belki de ses altyapınızın en kritik elemanlarından biri olan soft switchinizi Monites sayesinde rahatlıkla izleyebilirsiniz. Sippy softswitche özel olarak hazırlanmış servis kontrolleri sayesinde softswitche register olan ve arama yapan kullanıcıları izleyerek belirleyeceğiniz bir kriter doğrultusunda otomatik bilgilendirme almanızı sağlayabiliyoruz.

Asterisk Santral İzleme

Dünyadaki santral pazarının %25 ini elinde bulunduran Asterisk türevi santrallerinizi Monitesle izleyebilirsiniz. Register Kullanıcı Durumları, Aktif Aramalar, Trunk Durumları gibi önemli bilgiler takip edilip olası durum veya sorunlarda bilgilendirme yapılabiliyor.

 

Çağrı Merkezi İzleme

Monitesle çağrı merkezlerinize canlı aramalar göndererek sisteminizin uçtan uca çalışabilir olduğunu kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda kaçan çağrı adedi, bekleyen çağrı miktarı, toplam agent mola saati, toplam satış adeti gibi değişkenleri izleyip istediğiniz durumlarda bilgilendirme gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Websitesi İzleme

Websitenize erişim kontrolü, web sayfalarınızın içeriklerinin kontrolü, URL link kontrolleri, SSL Sertifika ve Domain geçerlilik kontrolleri, login ekranları kullanıcı adı/parola giriş kontrolleri gibi birçok durumu takip edip problem durumunda otomatik bilgilendirme alabilirsiniz.

 

İnternet Bant Genişliği İzleme

İnternet bantgenişliği sürekli değişen müşterilerinizin elverişli bantgenişliği miktarında önemli değişiklikler olduğunda bu müşterinizin data veya ses trafiğini etkilemeden bilgilendirme alıp müşterinizin bu konuda hızlı aksiyon almalarını sağlayabilirsiniz.

 

VMware Sanal Ortam İzleme

Sanal ortamdaki ESX, vCenter ve VM lerinizle alakalı bilmek istediğiniz herşeyi size tek ekranda sunuyoruz. CPU, RAM, Datastore Kullanıları, Servis Kontrolleri

 

IoT Cihazları İzleme

Projemizin bir sonraki aşamasında evinizde veya sunucularınızın bulunduğu veri merkezinde konumlandırabileceğiniz içerisinde hareket, sıcaklık, duman sensörü ve kamera bulunduran cihazı uzaktan takip ederek olası durumlarda haber alarak cihazın kamerasına uzaktan bağlanıp takibini yapabileceksiniz

Uygulama İzleme

Linux veya Windows sunucuları üzerinde çalışan ve durması durumunda tüm işinizi etkileyen kritik uygulamaları kontrol edebilirsiniz. İzlenebilen Bazı Uygulamalar: Database(MS SQL, PostgreSQL, MySQL, Oracle, NoSQL, RedisDB), Web(IIS, Apache,NginX), Java, PHP, .NET, JBOSS, Tomcat

Veritabanı Performans İzleme

Veritabanlarınızın gönderilen sorgulara verdikleri cevap sürelerini, çalışan veritabanı süreç sayılarını ve performansını izleyerek olası yavaşlıkları önceden haber alabilirsiniz.

 

IP Kamera Erişim İzleme

Dağıtık, çok lokasyonlu IP kamera projelerinde tüm kameraları tek bir yerden takip ederek olası problem veya cihaz bozulması durumunda bilgilendirme alıp, saha personelinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Monites’le Limitsizsiniz

 

Siz İsteyin, O İzlesin

Siz İsteyin, O Haber Versin

 

Paylaş